Сърбия отстъпи с 1:2 на Мароко в контролна среща в

...

Сърбия разочарова срещу Мароко

Сърбия отстъпи с 1:2 на Мароко в контролна среща в Торино. Всички голове паднаха в разстояние на десетина минути в средата на първото полувреме. Сърбите играха едва, а опитите на селекционера Младен Кръстаич не дадоха стремежи резултат.

Както и на азиатското турне преди известно време, Сърбия действаше с четирима в защита, само че измежду тях не беше досегашният капитан Бранислав Иванович. Неговото място зае Душко Тошич. Той си партнираше с Никола Максимович, само че синхронът посред им не бе на равнище.

Именно Максимович направи дузпата, от която Мароко поведе. Това се случи в 29-ата минута, а прецизен от бялата точка беше Хаким Зиеш. В 37-ата минута Душан Тадич изравни след асистенция на Адем Ляич, само че доста скоро нова неточност на Максимович разреши на Халид Бутаиб да вкара втори гол за Мароко.
Следващата инспекция на западните ни съседи е във вторник против Нигерия.

МАРОКО - СЪРБИЯ 2:1
1:0 Х. Зиеш (29) д.
1:1 Д. Тадич (37)
2:1 Х. Бутаиб (40)