Сърбия е първият финалист на ATP Cup след безапелационна победа

...

Сърбия е първият финалист на ATP Cup

Сърбия е първият финалист на ATP Cup след безапелационна победа с 3-0 над Русия. Новак Джокович пречупи Даниил Медведев в един от най-драматичните и красиви мачове в последните години. Световният №2 надви над руснака с 6-1, 5-7, 6-4 след близо три часа игра.
 Три българки ще се борят за място в главната скица на Australian Open

Пресявките в Мелбърн стартират на 14 януари

По този метод дуелът на двойки стана без значение, откакто в първата среща Душан Лайович сервира изненада и победи Карен Хачанов със 7-5, 7-6 (1). Все отново тандемът Виктор Троицки / Никола Чачич победи с 6-4, 7-6 (7) Теймураз Габашвили / Кондтантин Кравчук.

Джокович стартира брилянтно и карайки постоянно караше съперника си да играе на мрежата взе първия сет с 6-1. Той поведе с пробив във втория сет и всички си мислеха, че дуелът е завършил. Последва маратонски гейм траял 12 минути. Руснакът играеше като че ли в този момент започваше мача, избави шест геймбола и при четвъртата си опция върна пробива с прелестен минаващ удар.
 Снимка 461074
Източник:

Медведев съумя бързо да пробие още един път за 3-1, което изнерви сърбина и той счупи ракетата си. Джокович взе отново съумя да върне брейка за 4-4. При 5-6 сърбинът позволи двойна неточност и противникът му материализира още първия си късмет да затвори втората част със 7-5.

В петия гейм на третия сет Медведев да сподели добра отбрана, само че решителният пробив стана факт след удивително разиграване. При 5-4 Джокович сервираше за успеха и поведе с 30-0, само че Медведев не искаше да се съобщи.

При 40-40 станахме очевидци на надстрелване от главната линия и малко не доближи на Медведев да приключи с къса. Джокович въпреки всичко трябваше да отразява брейкбол преди да изпрати Сърбия на край.
 Снимка 461075
Източник:

Там " плавите " ще срещнат или домакина Австралия или първенеца от " Дейвис Къп " Испания.