Сърбия 0:2 Англия за световните квалификации
Сърбия и Англия играят при 0:2 в мач от шестия кръг на международните квалификации, зона УЕФА. Хари Кейн откри резултата в 33-ата минута.
Гостите започнаха по-добре срещата и още от първите минути поеха самодейността. Те пробваха да да се задържат в противниковата половина, а първият прецизен удар бе дело на Деклан Райс още в петата минута. Половинчатите обстановки за гостите в първия четвърт час пък пристигнаха след две неточности на Елиът Андерсън. След изминаването на първите петнайсет минути “плавите ” започнаха да разиграват много по-уверено и да съумяват да задържат топката в свое притежание, предава Спортал.
В средата на първата част Антъни Гордън направи добър рейт по левия фланг и насочи прецизен изстрел, само че той не представляваше проблем за Джордже Петрович. Най-добрата опция за англичаните пристигна в 28-ата минута, когато Морган Роджърс пое една топка и се обърна с лице към вратата, откри напредващия на скорост Нони Мадуеке, а крилото опита да откри Хари Кейн, само че кълбото мина около вратата след лекия удар на острието. Мигове по-късно пък Гордън още веднъж стреля тъкмо, само че още веднъж стражът на Борнемут се оправи. Няколко минути по-късно се стигна и до фал към дъгата, който бе изпълнен от Рийс Джеймс, който обаче срещна единствено стената. Целият този напън въпреки всичко даде резултат в 33-ата минута, когато чудесно изпълнен корнер от Деклан Райс бе засечен с глава от Хари Кейн, който се разписа за 0:1.
Гостите нанесоха мълниеносен втори удар съвсем незабавно след подновяването на играта, когато поредно Елиът Андерсън и Морган Роджърс продължиха топката в предни позиции, където тя бе поета от дейния Нони Мадуеке, който показва отличната си скорост и с левия крайник преодоля Петрович за 0:2. Малко по-късно Клерман Тюрпен пък спря играта заради нецензурни и евентуално расистки възгласи от трибуните, с цел да насочи предизвестие.
“Трите лъва ” са лидер в групата с 12 точки след четири следващи победи. От друга страна представянето на отбора под управлението на Томас Тухел надалеч не е толкоз безапелационно. Западните ни съседи не съумяха да завоюват на старта, само че след два поредни триумфа и общо седем точки са втори в групата, само че и с мач по-малко от своите посетители. Двубоят е апетитен като един от основните в тази група, които в последна сметка ще дефинират спечелилия. “Плавите ” нямат проваляне в 12 следващи квалификационни мача за Световно състезание.
Мениджърът на Англия Томас Тухел прави четири промени в своя състав спрямо тези, които победиха Андора. Той още веднъж няма опция да разчита на някои от главните футболисти като Коул Палмър, Букайо Сака, Джуд Белингам и Трент Александър-Арнолд. Езри Конса ще си партнира в средата на терена с Марк Геи, Тино Ливраменто получава късмет от първата минута на левия бек, а Антъни Гордън ще се подвизава пред него и заменя на тази позиция Маркъс Рашфорд.. Морган Роджърс също стартира дуела.
Драган Стойкович залага на трима футболисти, които се подвизават в Премиър лийг и познават добре своя съперник. Това са Джордж Петрович, който е в Борнемут, капитанът Никола Миленкович, както и Саша Лукич от Фулъм. Атаката на отбора е водена от Душан Влахович, който преди няколко дни означи единственото попадение при триумфа над Латвия. Домакините са потредени в система в трима централни бранители в търсене на повече сигурност в защита и опция за бързи преходи в нападателен проект.




