Сърбите са най-сигурни, че бежанците ще се интегрират в обществото

...
Сърбите са най-сигурни, че бежанците ще се интегрират в обществото
Коментари Харесай

Сърбите са най-сигурни, че ще интегрират бежанците, показа проучване на Ипсос

Сърбите са най-сигурни, че бежанците ще се интегрират в обществото им, унгарците – най-доволни от дейностите на управляващите във връзка с бежанската рецесия. Това демонстрира световно изследване на Ипсос.

Мнозинството запитани не имат вяра, че новодошлите в страните им бягат от война. Хетерогенните общества са по-склонни да гледат положително на новата вълна мигранти, а страните, които са приели най-вече търсещи леговище, регистрират най-негативни настроения.

Проучването обгръща 17 903 пълнолетни в Аржентина, Австралия, Белгия, Бразилия, Канада, Франция, Германия, Англия, Унгария, Индия, Италия, Япония, Мексико, Полша, Русия, Саудитска Арабия, Южна Африка, Южна Корея, Испания, Швеция, Турция, Съединени американски щати, Сърбия и Перу. То е извършено през юли 2017 година

Кой не се бои от мигрантите

58% от новозеландците са склонни да дадат приоритет на мигранти, образовани в сфери, в които има дефицит на трудова ръка; следват ги 56% от саудитците и 55% от британците. Сърбия е в дъното на класацията с едвам 20% утвърждение на тази концепция.

За сметка на това сърбите са уверени, че бежанците ще се интегрират в обществото им. 70% са съгласни с изказванието " Уверен съм, че множеството бежанци, пристигнали в страната ми, ще се интегрират сполучливо в новото общество ". Следват ги перуанците (65%) и индийците (63%). Другите страни, в които повече от половината запитани, са спокойни във връзка с интеграцията, са Саудитска Арабия, Мексико, Канада, Аржентина и Бразилия.

Най-скептични, че тя е допустима, са японците (16%), южнокорейците (25%) и белгийците (26%). Над една трета от японците обаче дават отговор с " Не знам ".

" Миграцията въздейства зле на страната "

75% от запитаните са на мнение, че в последните пет години броят на мигрантите в страната им се е нараснал. 42% одобряват това като нещо отрицателно, а 21% - като положително за страната.

Положителното отношение е най-високо у саудитците – 45%. Следват ги индийците (45%), британците (40%) и канадците и австралийците с 38%. Най-скептични са унгарците (5%), сърбите (6%) и турците (9%). Големи промени са регистрирани в отношението на шведите – oт близо 40% през 2011 година, в този момент едвам 25% гледат с положително око на имиграцията.

44% са на мнение, че имиграцията трансформира родината им към по-лошо, 24% не са съгласни с това изказване. Близо половината (48%) намират, че имигрантите са прекомерно доста. Очаквано, максимален % измежду турците – 83%, са на това мнение. Следват ги италианците (66%) и руснаците (62%). Тези три страни заемат и първите места във връзка с недоволството от измененията, дължащи се на имиграцията.

" Бежанците не са бежанци "

53% са съгласни с изказванието " Повечето чужденци, които желаят да дойдат в родината ми не са бежанци. Искат го по стопански аргументи или с цел да се възползват от обществените ни услуги ".

59% пък са сигурни, че измежду бежанците има и терористи, които се преструват на такива, с цел да атакуван страната. Въпреки това единствено 39% виждат затварянето на границите като решение на рецесията. Подкрепата за тази мярка е най-висока в Турция (63%), Унгария (61%) и Индия (60%).

Повече " остарели " мигранти значат по-добро отношение към новите

Колкото по-голям е процентът на родените в чужбина поданици на страната, толкоз по-склонни са жителите ѝ да гледат на новите мигранти с позитивизъм. Това демонстрират данните, съгласно които в страни с дребен дял на непознато население (като Сърбия, Унгария, Япония, Мексико, Русия, Полша) под 15% одобряват имиграцията като нещо положително.

За сметка на това страни като Саудитска Арабия, Австралия и Канада, които процентът на родените в чужбина поданици е сред 35% и 20%, отношението към имиграцията е очебийно положително.

Европейският съюз се е провалил в битката с рецесията

Над половината респоденти във всички 10 европейски страни, участващи в изследването, са уверени, че Европейски Съюз се е провалил и дават отговор с " По-скоро не съм склонен " или " Категорично не съм склонен " на изказванието " Европейски Съюз се оправи добре с бежанската рецесия ".

Най-доволни от личната си страна са унгарците – 55% от тях утвърждават дейностите на управляващите. Същото важи за 53% от сърбите и 46% от поляците, както и за 35% от германците. 53% от французите обаче са разочаровани, недоволството е доста и в Испания (48%) и Белгия (45%).

Всичко, което би трябвало да знаете за: Бежанците (1985)
Източник: dnevnik.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР