Сърбинът Новак Джокович се класира за финала на турнира от

...

Джокович триумфира след двудневна битка за финала на Уимбълдън

Сърбинът Новак Джокович се класира за финала на шампионата от Големия шлем - "Уимбълдън ", откакто победи Рафаел Надал в същински конфликт на титаните. Срещата стартира през вчерашния ден, само че бе прекратена поради напредването на нощта и продължи през днешния ден. Сърбинът завоюва с 6:4, 3:6, 7:6(9), 3:6, 10:8, а общо двамата прекараха на корта 5 часа и 21 минути, предава Блиц Спорт.

Джокович записа своята победа номер 27 над своя огромен конкурент Надал, който остана с 25 триумфа в дуела. Ноле съумя и да изравни резултата в мачовете на трева посред им - 2-2 победи.

Сърбинът ще се опита да завоюва своя четвърти трофей от "Уимбълдън " и общо 13-и от Големия шлем. Негов противник на финала в неделя ще бъде Кевин Андерсън от ЮАР, който пък записа триумф над Джон Иснър в мач, който продължи 6 часа и 36 минути.

Истинска драма се разви по време на решителния пети сет, в който Джокович надви с 10:8 и по този начин си обезпечи място на финала.

Новак Джокович - Рафаел Надал - 6:4, 3:6, 7:6 (9), 3:6, 10:8

Източник: fakti.bg