Сърбинът Миомир Кецманович елиминира водача в схемата Пабло Кареньо Буста

...

Кецманович елиминира водача Кареньо Буста в Неапол, Беретини и Музети зарадваха домакините

Сърбинът Миомир Кецманович отстрани лидера в схемата Пабло Кареньо Буста от Испания и се класира за полуфиналите в първото издание на шампионата по тенис на твърда настилка от сериите АТП 250 в италианския град Неапол с награден фонд 612 хиляди $.

Поставеният под номер 5 Кецманович победи със 7:5, 6:2 за 90 минути, а в търсене на първия си край за сезона той ще се изправи против представителя на домакините Лоренцо Музети.

Четвъртият в схемата Музети се оправи без особени компликации с колумбиеца Даниел Галан с 6:3, 6:0.

Друг локален любим Матео Беретини също доближи полуфиналите. Поставеният под номер 2 Беретини надви над японеца Таро Даниел с 6:2, 6:3, откакто завоюва 32 от 41 разиграни точки на личен сервис и не даде нито една опция за пробив на противника си в мача.

Така италианецът чака Макензи МакДоналд (САЩ), който отстрани китайския квалификант Чжъчжън Чжан след поврат с 4:6, 6:3, 6:2.

Гледайте спорт на MAX с всички най-вълнуващи тенис дуели от ATP Masters 1000, ATP 500 и ATP 250, ATP CUP, ATP Finals и Next Gen, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.