Сърбинът Михайло Столич от отбора на Юнайтед Шипинг спечели втория

...
Сърбинът Михайло Столич от отбора на Юнайтед Шипинг спечели втория
Коментари Харесай

Сърбин поведе в Обиколката на България

Сърбинът Михайло Столич от тима на Юнайтед Шипинг завоюва втория стадий от Обиколката на България и поведе в генералното класиране.

Столич се наложи във финалния спринт в 134,2-километровия стадий от Карнобат до Казанлък, като изправи италианеца Лоренцо Мали от отбора на състава на Галина Екотек. Трети е различен италианец - Лоренцо Каталдо от тима на Граняно Спортинг Клуб.

Основната група финишира с време от 3 часа, 8 минути и 3 секунди, а с успеха си Столич съумя да смъкна от върха в класирането гръцкия си съотборник Никифорос Арваниту и в утрешния трети стадий ще носи " жълтата фланелка ".

Освен в генералното класиране, Столич води и в подреждането за " бялата фланелка ", която се дава на най-хубавия млад играч до 25 години. Фланелката за катерач е за италианеца Томазо Ригати от Граняно Спортинг Клуб, а в класирането по точки за " лилавата фланелка " първи е нидерландецът Таймен Паардекоопер от състава на Колоездачен клуб Васил Левски.

От името на Община Казанлък и на кмета Галина Стоянова оценките на тримата връчи ръководителят на Общински съвет – Казанлък Николай Златанов, който поздрави участниците и уредниците на обиколката. По време на церемонията по награждаване домакинът получи почетен плакет от генералния секретар на Българската федерация по колоездене и шеф на 72-рата Международна обиколка Тодор Колев.

Обиколката на България продължава във вторник с третия стадий - 118,5 километра от Казанлък до Троян.
 
 
 
 
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР