Съперникът на ЦСКА-София в Лига Европа - Зоря Луганск, спечели

...

Зоря пребори Колос преди мача с ЦСКА-София

Съперникът на ЦСКА-София в Лига Европа - Зоря Луганск, завоюва с 3:1 като посетител против Колос Коваливка в мач от третия кръг на украинското състезание. Отборът на Виктор Скрипник поведе с го на Богдан Леднев в 27- а минута, а домакините изравниха посредством Денис Костишин седем минути по-късно. Подобно на първия мач с ЦСКА-София, Заря вкара основен гол в добавеното време на първото полувреме, като този път прецизен бе Назарий Русин. Веднага след почивката Владислав Кабаев реши изхода от мача с трети гол за Зоря.

Here’s the goal from Liednev!

— Zorya Londonsk (@ZoryaLondonsk) August 11, 2019
Зоря заема второто място в таблицата със 7 точки. Едноличен водач е Шахтьор Донецк с цялостен актив от 9 точки. В идващия си мач Заря Луганск приема ЦСКА-София в четвъртък в Запорожие в мач-реванш от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Първата среща приключи 1:1.

Съставът на Зоря против Колос: Никита Шевченко, Никита Каменюка (60-Александър Тимчик), Евгений Чеберко, Виталий Вернидуб, Богдан Михайличенко (76-Джоел Абу Хана), Дмитрий Иванисеня, Владислав Кочергин, Богдан Леднев, Дмитрий Хомченовский, Владислав Кабаев (84-Леван Арвеладзе), Назарий Русин. Висша лига 3 кръг, събота 4 август  Заря Луганск 1:1краен резулат  Черноморец (Одеса)