Съперникът на Лудогорец в Лигата на конференциите Андерлехт претърпя загуба

...

Андерлехт тръгна със загуба през 2023-а

Съперникът на Лудогорец в Лигата на конференциите Андерлехт претърпя загуба в първия си мач за новата година. Белгийците отстъпиха вкъщи с 1:3 на Унион Сен Жилоа в мач от локалната Юпилер Лига.   Андерлехт остана с човек по-малко още в 10-ата минута, когато 20-годишният бранител Муса Н`Диайе бе изпъден с пряк червен картон. Първата част приключи без голове, а в 64-ата минута домакините поведоха с попадение на Фабио Силва след асистенция на Францис Амузу.    Тимът на Унион Сен Жилоа обаче направи цялостен поврат в последните 10 минути. Най-напред Камерън Пуертас (81)  изравни, а шест минути по-късно Пуертас асистира на Сен Линен, който изведе гостите напред в резултата. Секунди преди края на мача Симон Адингра подпечата успеха на Унион Сен Жилоа с трети гол.    Андерлехт е едвам 11-и в класирането с 23 точки, а гостите от Сен-Жилоа се изкачиха на втора позиция.
Източник: novsport.com