Съперникът на българския шампион Лудогорец в Лигата на конференциите -

...

Добри новини за Лудогорец - Андерлехт затъва в белгийското първенство

Съперникът на българския първенец Лудогорец в Лигата на конференциите - Андерлехт, позволи поредна загуба в Белгия. " Бяло-виолетовите " отстъпиха вкъщи на Зюлте Варегем с 2:3.

Гостите поведоха още при започване на срещата посредством Гано, само че Андерлехт сътвори цялостен поврат на резултата единствено в границите на една минута. Бенито Раман се разписа на два пъти и докара нещата до 2:1 в интерес на домакините.

През втората част обаче, отборът на Зюлте на собствен ред направи поврат и сграбчи трите точки след 3:2.

В последните си девет дуела в Белгия, Андерлехт има едвам една победа и заема 12-о място във краткотрайното класиране.

Първият осминафинален конфликт сред Лудогорец и Андерлехт е на 16 февруари в Разград.