Сан Антонио Спърс надви Ню Йорк Никс със 130:126 у

...

40 точки и 20 борби от Уембаняма помрачиха 61 на Брънсън в трилър в Сан Антонио

Сан Антонио Спърс надделя Ню Йорк Никс със 130:126 вкъщи след продължение в следващ мач от постоянния сезон в Националната баскетболна асоциация (НБА). Виктор Уембаняма и Джейлън Брънсън направиха същинско шоу за феновете във " Фрост Банк Сентър " в тексаския град.

20-годишният Уембаняма, първи избор в драфта, изигра страховит дуел и приключи с колосален дабъл-дабъл - 40 точки и 20 битки, като добави и 7 асистенции. Французинът наниза и четири тройки, а достижението му от най-малко 40 точки и 20 битки е първото за новобранец в Лигата от Шакил О " Нийл, който вкарва 46 и овладява 21 битки на 16 февруари, 1993. За Уембаняма това бе 39-и дабъл-дабъл в 65 срещи през акцията. Девин Васел добави 23 пункта за успеха, 17 вкара Келдън Джонсън, а още трима осъществиха 10 или повече точки - Тре Джоунс (13), Джулиан Чампани (12) и Малаки Бранам (10).

За Никс Джейлън Брънсън избухна с рекордните в кариерата си 61 точки, 24 от които паднаха в третата четвърт. Гардът остана на точка от върховото достижение в историята на организацията, реализирано от Кармело Антъни на 24 януари, 2014. Брънсън добави 4 битки и 6 асистенции, като приключи с 25/47 и 5/13 от тройката. 20 пункта означи Донте Дивинченцо, а дабъл-дабъл записа Джош Харт - 12 точки и 12 битки, като даде и 8 асистенции.

Ню Йорк е четвърти на Изток с баланс 44-29, до момента в който Сан Антонио остава финален в Западната конференция с 18 триумфа и 56 загуби след третата си поредна победа. В идващите си мачове Спърс посрещат Голдън Стейт Уориърс, а Никс са домакини на Оклахома Сити Тъндър.

В различен мач, Сакраменто Кингс позволи домакинско проваляне от Далас Маверикс със 103:107. Кайри Ървинг бе над всички за тексасци с 30 точки, 14 от които осъществя в последната четвърт. За " кралете " още веднъж не игра Александър Везенков. Българинът въпреки всичко се приближава до завръщане в игра, откакто пропусна последните 22 мача на Кингс заради контузия.