Сан Антонио отново се справи с ЛеБрон и ЛейкърсОтборът на

...

Сан Антонио отново се справи с ЛеБрон и Лейкърс

Сан Антонио още веднъж се оправи с ЛеБрон и Лейкърс
Отборът на Сан Антонио Спърс реализира втори триумф над Лос Анджелис Лейкърс в Националната баскетболна асоциация през сезона след 110:106 вкъщи. По-рано през седмицата,,шпорите “ завоюваха визитата си в Калифорния в трагичен конфликт, приключил 143:142 след продължения.

,,Езерняците “ поведоха с 36:29 след края на първата четвърт, като преднината им доближи 14 точки. Възпитаниците на Грег Попович обаче последователно откриха своята игра и макар че изоставаха на полувреме с 6 точки, съумяха да извърнат развоя на мача в своя изгода.

Най-резултатен за спечелилите бе пристигналият от Торонто Раптърс през лятото ДеМар ДеРозан, който вкара 30 точки, като към тях добави 12 битки и 8 асистенции. Той означи съдбоносен панер 16 секунди преди края на дуела, с цел да затвърди триумфа на Спърс. За Лейкърс ЛеБрон Джеймс осъществя 35 точки и овладя 11 битки, само че това се оказа извънредно незадоволително за баскетболистите на Люк Уолтън.

С успеха си Спърс са към този момент с три победи и две загуби от началото на постоянния сезон, до момента в който Лейкърс позволиха четвърто проваляне от шест изиграни мача. Ето и останалите резултати от вечерта:

Детройт Пистънс – Бостън Селтикс 89:109 (първа загуба за домакините през сезона)

Ню Орлийнс Пеликанс – Юта Джаз 111:132 (първо проваляне и за,,пеликаните “)

Атланта Хоукс – Чикаго Булс 87:95

Кливланд Кавалиърс – Индиана Пейсърс 107:119 (шеста поредна загуба за,,кавалерите “)

Филаделфия 76-ърс – Шарлът Хорнетс 105:103 (Робърт Ковингтън с тройка 1:45 преди края)

Маями Хийт – Портланд Трейл Блейзърс 120:111

Мемфис Гризлис – Финикс Сънс 117:96

Милуоки Бъкс – Орландо Меджик 113:91 (шести следващ триумф за Бъкс). /БГНЕС
Източник: bgnes.com