Петокласник от Монтана представя авторска фотоизложба
Самуил Янев – възпитаник от V клас в IV ОУ „ Иван Вазов “-Монтана, ще показа своята авторска фотоизложба „ Светът на Сами “ в Регионална библиотека „ Гео Милев “.
Самуил е освен цялостен първенец, само че и републикански първенец по бойни изкуства. Оказва се обаче, че той има и извънреден гений във фотографията – заложба, която до неотдавна остава незабелязана. Всичко се трансформира, когато неговата учителка по „ Човекът и природата “ – госпожа Даниела Тодорова, инцидентно открива фотоси в телефона му. Впечатлена от тяхното качество и нюх към детайла, тя слага началото на концепцията за основаване на фотоизложба.
Първата среща на публиката със „ Светът на Сами “ се състоя в навечерието на Международния ден на Земята – 22 април, в учебното заведение, където експозицията провокира огромен интерес измежду възпитаници и преподаватели.
Кадрите, снимани с мобилен телефон, разкриват хубостта на природата посредством цветя, животни и богата палитра от цветове и форми.
Поради засиления интерес и впечатляващото влияние на фотографиите, изложбата ще бъде показана пред по-широка аудитория в Република България „ Гео Милев “ – Монтана.
Официалното разкриване ще се състои на 27 април от 11:00 ч., а изложбата ще може да бъде прегледана в интервала от 27 април до 5 май.
„ Светът на Сами “ е въодушевяващ образец по какъв начин едно дете, въоръжено с любознание и елементарен мобилен телефон, може да улови и показа хубостта на света към нас.
Самуил е освен цялостен първенец, само че и републикански първенец по бойни изкуства. Оказва се обаче, че той има и извънреден гений във фотографията – заложба, която до неотдавна остава незабелязана. Всичко се трансформира, когато неговата учителка по „ Човекът и природата “ – госпожа Даниела Тодорова, инцидентно открива фотоси в телефона му. Впечатлена от тяхното качество и нюх към детайла, тя слага началото на концепцията за основаване на фотоизложба.
Първата среща на публиката със „ Светът на Сами “ се състоя в навечерието на Международния ден на Земята – 22 април, в учебното заведение, където експозицията провокира огромен интерес измежду възпитаници и преподаватели.
Кадрите, снимани с мобилен телефон, разкриват хубостта на природата посредством цветя, животни и богата палитра от цветове и форми.
Поради засиления интерес и впечатляващото влияние на фотографиите, изложбата ще бъде показана пред по-широка аудитория в Република България „ Гео Милев “ – Монтана.
Официалното разкриване ще се състои на 27 април от 11:00 ч., а изложбата ще може да бъде прегледана в интервала от 27 април до 5 май.
„ Светът на Сами “ е въодушевяващ образец по какъв начин едно дете, въоръжено с любознание и елементарен мобилен телефон, може да улови и показа хубостта на света към нас.
Източник: bulnews.bg
КОМЕНТАРИ




