Apple ще „открадне“ най-новата функция на Samsung
Samsung се готви да трансформира Galaxy S26 Ultra в мобилна цитадела с дебюта на технологията Privacy Display на събитието Galaxy Unpacked в Сан Франциско на 25 февруари. Базирана на системата Flex Magic Pixel на Samsung Display, посредством физическо ориентиране на светлината на равнище пиксел, устройството може дейно да „ затъмни “ екрана за всеки, който не го гледа непосредствено, решавайки отдавнашния проблем с любопитните погледи във влакове, самолети и претъпкани кафенета.
Технологията съставлява комплицирана композиция от хардуер и програмен продукт, задвижван от изкуствен интелект, интегриран в One UI 8.5. Според последните механически изтекли информации, потребителите няма да бъдат принудени да се оправят с непрекъснато затъмнен екран. Вместо това функционалността е напълно по желание за разнообразни приложения и локации.
Макар че към този момент функционалността ще остане извънредна за Galaxy S26 Ultra, промишлеността към този момент се готви за смяна. Известният анализатор Ice Universe разкри, че Apple следи от близко тази иновация, като има клюки, че Privacy Display на Samsung може да се появи в гамата MacBook Pro до 2029 годиан. Това следва познатия модел, при който Samsung е пионер в пробива в региона на екраните, единствено с цел да бъде общопризнат и модернизиран от Apple няколко години по-късно.




