Сампдория е превърна в първия сигурен изпадащ от италианската Серия

...

Генуа потъна в сълзи, Сампдория изпадна от Серия А

Сампдория е трансформира в първия сигурен изпадащ от италианската Серия А. Славният в миналото отбор от Генуа загуби с 0:2 мача си против Удинезе и остава на дъното.

До края на сезона в Италия има 4 кръга, а избавителното място е на недостижимите за Самп 15 точки.

Така момчетата на Деян Станкович ще би трябвало да се играят в Серия Б идния сезон и да се надяват на бързо завръщане в елита. Предишното им изпадане беше преди 12 години.

Тогава Моряците приключиха 18-и, само че единствено след един сезон се завърнаха назад. Самп е първенец на Италия за 1991 година и има 4 купи на страната, както и една Суперкупа. В Европа отбора печели КНК през 1990, а през 1992 година губи финала на КЕШ от Барселона.

Головете за Удинезе вкараха капитана Роберто Перейра в 8-ата минута и Адам Мазина още преди почивката. Фриуланите по този начин и не играят за нищо, само че събраха 46 точки с триумфа и се изравниха на осмото място с Фиорентина. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg