Самолет Лет L-410, принадлежащ на аероклуб, се разби в град

...
Самолет Лет L-410, принадлежащ на аероклуб, се разби в град
Коментари Харесай

19 души са загинали при самолетната катастрофа в Татарстан

Самолет " Лет " L-410, принадлежащ на аероклуб, се разруши в град Мензлинск в съветската самостоятелна република Татарстан, оповестиха за TАСС спешните служби.

" Около 09:11 часа московско време (съвпада с българското) в град Мензелинск се разруши лекомоторен аероплан " Лет " L-410, принадлежащ на аероклуб. На борда му е имало към 20 души, множеството от които парашутисти ", сподели източникът.

Според информациите 19 души са починали, а трима са ранени вследствие на злополуката, като работата на мястото на случая продължава.

Източникът прибавя още, че самолетът се е разрушил незабавно след политане от летището, фюзелажът му (корпусът-бел.ред.) се е разрушил по време на рухването, до момента в който опашката съвсем не е развалена. Самолетът е в употреба от 1987 година
свързани новини5129на 03.09.2021
Областната основна дирекция на Министерството на изключителните обстановки удостовери обстоятелството на самолетната злополука.

" В 09:23 часа е получено известие за злополуката на лекомоторен аероплан наоколо до подстанцията на град Мензелинск. Информацията е предварителна, частите на пожарно-спасителния гарнизон на Мензелинск отиват на мястото на случая " споделиха от Министерството.

Според Министерството на изключителните обстановки на борда на самолета е имало 23 души, трима от тях са извадени живи.

K-410 Turbolet (Let L-410) е чешки двумоторен аероплан. Той може да поеме на борда до 19 пасажери и постоянно се употребява от парашутисти. Той размени остарелите самолети " Антонов " в Русия.
Източник: pik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР