Бомба избухна пред фенклуб на футболен отбор в Монтана
Самоделна бомба избухна пред постройката на фенклуба на „ Левски “ в Монтана. Полицията търси причинителя, сложил взривно устройство в обекта в ж.к. „ Младост “.
Няма арестувани към момента, съобщи Нова, базирайки се на информация от полицията в града.
Сигналът е подаден на 11 май на телефон 112, откакто в помещението - благосъстоятелност на локална компания - са открити следи от гърмеж. На място незабавно е изпратен екип, който е направил оглед дружно със чиновници на Специализирания отряд за битка с тероризма.
Установено е, че през тъмните часове на деня незнаен причинител е задействал самоделно устройство, сложено на входната врата. Взривът е нанесъл материални вреди - счупени са прозорци и самата врата. Няма потърпевши хора. Обектът е бил в ремонт.
От мястото са конфискувани доказателства, назначени са експертизи, а по случая е формирано досъдебно произвеждане. Разследването продължава. По непотвърдена информация причинителите са последователи на конкурентен футболен тим.
Няма арестувани към момента, съобщи Нова, базирайки се на информация от полицията в града.
Сигналът е подаден на 11 май на телефон 112, откакто в помещението - благосъстоятелност на локална компания - са открити следи от гърмеж. На място незабавно е изпратен екип, който е направил оглед дружно със чиновници на Специализирания отряд за битка с тероризма.
Установено е, че през тъмните часове на деня незнаен причинител е задействал самоделно устройство, сложено на входната врата. Взривът е нанесъл материални вреди - счупени са прозорци и самата врата. Няма потърпевши хора. Обектът е бил в ремонт.
От мястото са конфискувани доказателства, назначени са експертизи, а по случая е формирано досъдебно произвеждане. Разследването продължава. По непотвърдена информация причинителите са последователи на конкурентен футболен тим.
Източник: glasnews.bg
КОМЕНТАРИ




