Само сметките до 20 лева да бъдат на либерализирания пазар

...
Само сметките до 20 лева да бъдат на либерализирания пазар
Коментари Харесай

Президентът на КТ Подкрепа предлага либерализация на тока само за сметките до 20 лева

Само сметките до 20 лв. да бъдат на либерализирания пазар на електроенерния .

Това е предлагането на президента на КТ " Подкрепа " Димитър Манолов по отношение на либерализацията на тока за бита.

То беше оповестено пред " Нова нюз ".

" Либерализацията на тока ще " изпълни гушите " единствено на няколко алчни кретена. Битовите консуматори са към 150 000, семействата обаче са няколко милиона - резултатът ще бъде жалък и рисков. Давам образец - единствено сметките до 20 лв. да бъдат на либерализирания пазар. По този метод изпълняваме условието и се спасяваме ", съобщи Димитър Манолов.

Той счита, че в региона на енергетиката се правят " рискови нелепости ".

" Нищо чудно да има още сходни повреди, като тези в Испания и Португалия. В България електроенергийният систематичен оператор се оправя на магия .

Знам за поръчки за включване на 20 гигавата " зелена сила ", което ЕСО няма да може да балансира. А това ще докара до повреда не за няколко часа, а вечно.

Споменатото количество сила се равнява на 10 АЕЦ " Козлодуй " , разяснява Манолов.

Припомняме, че на първо четене депутатите в Енергийната комисия на Народното събрание отложиха излизането на битовите консуматори на свободния пазар на ток.
 Депутатите се опасяват, че ще заплащат по-скъп ток при цялостна либерализация
Депутатите се опасяват, че ще заплащат по-скъп ток при цялостна либерализация

Народните представители отхвърлиха ветото на президента

Това се случва с промени в Закона за енергетиката, като вероятните ремонти отсрочват либерализацията с две или 5 години .

Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР