Само седмица след унизителната си загуба от Ливърпул с 0:9,

...

Борнемут обърна Нотингам от 0:2 за едно полувреме

Само седмица след унизителната си загуба от Ливърпул с 0:9, играчите на Борнемут демонстрираха страховит темперамент. “Черешките ” обърнаха Нотингам от 0:2 и стигнаха до победа с 3:2. Джейдън Антъни означи победния гол три минути преди края на постоянното време.

Битката сред двата новака не предвещаваше сходна драма, защото те не сътвориха доста през първия половин час. Нотингам поведе в 33-ата минута посредством Чейку Куяте, който засече центриране на Морган Гибс-Уайт и след удар с глава откри резултата. Бренън Джонсън удвои задатъка на Форест в самия завършек на първата част от дузпа.

Борнемут промени развоя на мача след почивката. Филип Билинг понижи в 51-ата минута, а Доминик Соланке изравни в 63-ата минута. Бившият нападател имаше сериозен принос за обрата, откакто открадна топката и изведе Антъни зо победния гол на гостите. В края на мача Тайуо Ауоний можеше да изравни, само че стреля около вратата.