Само преди седмици Манчестър Юнайтед отпадна от Уулвърхемптън за ФА

...

Кошмар за Манчестър Юнайтед, Уулвърхемптън пак натупа червените дяволи!

Само преди седмици Манчестър Юнайтед отпадна от Уулвърхемптън за ФА Къп след проваляне с 1:2, а не щеш ли довечера " алените дяволи " изживяха своето дежа вю.

Футболистите на Оле Гунар Солскяер позволиха поврат, който може съществено да скапе проектите им за класиране в Топ 4 в края на сезона - главната цел пред тима.

А началото бе повече от положително за " алените дяволи "! Те дръпнаха в резултата с попадение на Скот Мактоминей в 13-ата минута, който с компактен удар от наказателното поле порази задачата - 1:0 за Юнайтед!

Сравнително бързо обаче Уулвс стигна до равнене, откакто Диого Жота остана на чудесна позиция против Де Хеа и подвигна публиката на крайници за 1:1 - резултат, при който пристигна почивката!
 Снимка 415866
Източник:

Втората част продължи под диктовката на Юнайтед. Играчите на Солскяер направляваха дуела в първите минути на второто полувреме, Мактоминей бе доста близо второ попадение, само че негов удар с глава пред вратарското поле бе отразен съвършено от Руи Патрисио!

В 57-ата минута обстановката за Юнайтед се усложни, защото Ашли Йънг получи втори жълт картон и бе изпъден, а кулминационната точка пристигна в 77-ата минута!

При изсипана топка в наказателното поле и безредие пред голлинията Крис Смолинг си означи автогол - 2:1!

До края гостите пробваха да стигнат най-малко до тъждество, само че по този начин и не заплашиха рисково вратата на " вълците ", нанасяйки им втора загуба.

Поражението остави Юнайтед на петата позиция с 61 точки, колкото има и четвъртият Тотнъм. " Шпорите " обаче са с мач по-малко.