Само преди няколко месеца той почти бе обявен за национален

...
Само преди няколко месеца той почти бе обявен за национален
Коментари Харесай

Яник Синер напуснал дома още на 14 г.

Само преди няколко месеца той съвсем бе разгласен за народен изменник. А в този момент е народен воин.

Такива неща се случват в живота от антични времена, а новият любим на Италия е едно момче, родено в планините на Южен Тирол. В неделя Яник Синер обърна някогашния №1 в света Данил Медведев и стана първият представител на Ботуша с купа от откритото по тенис на Австралия.

Синер се причисли към Никола Пиетранджели ( “Ролан Гарос ” - 1959, 1960), Адриано Паната ( “Ролан Гарос ” 1976), Франческа Скиавоне ( “Ролан Гарос ” 2010) и Флавия Пенета (US Open 2015), които са другите италианци с трофеи от “Големият шлем ”.

На 22 години и 165 дни Яник е най-младият първенец в откритото състезание на Австралия след Новак Джокович (Сър), който го направи на 20 години и 250 дни през 2008-а.

Историята на новия първенец е забавна, тъй като той е роден в регион, където локалните се качват на ски още преди да проходят обикновено. Синер е от Инихен (градчето е познато и с италианското име Сан Кандидо) напълно покрай границата с Австрия. В Южен Тирол главният език е немският, а от тази област са множеството от най-големите звезди на Италия в алпийските ски, най-вече в скоростните дисциплини.

 

Италианецът има и национална купа по ски при децата. 
 

Майката Зиглинде и бащата Йохан работят като сервитьорка и готвач в хижа, а още на 3-годишна възраст дребният Яник е качен на ски, само че играе и тенис. Става един от най-хубавите в страната в другите възрастови групи от 8 до 12 година, като печели и националната купа в гигантския слалом. В тези години спортът с ракета не е главен приоритет, тъй като момчето се занимава главно със ски и футбол. В един миг обаче би трябвало да направи избор и той е в интерес на тениса поради по-малкия риск от травми.

“Когато бях играч по ски, постоянно бях наясно, че мога да получи тежка контузия.

Спускаш се към 90 секунди, правиш една дребна грешка и губиш,

а може да стане и по-лошо. В тениса може да играеш два часа, има риск да си счупиш глезена, само че отново си с късмет за победа и няма опасности за живота ти ”, споделя Синер преди няколко години.

 
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР