Само осем на сто от гражданите в Гърция се обявяват

...
Само осем на сто от гражданите в Гърция се обявяват
Коментари Харесай

Противниците на ваксините в Гърция вече са само 8 на сто

Само осем на 100 от жителите в Гърция се афишират за съперници на имунизациите, позовавайки се на електронното издание на гръцкия в. " Елефтерос типос ".

Според анкетата 81 на 100 са гърците, които са се ваксинирали или възнамеряват да го създадат. През юни месец този % е бил 62 на 100.

11 на 100 от интервюираните не са решили дали ще си сложат ваксина. Процентът на тези, които са съперници на имунизацията и не обмислят слагането на ваксина, е 8 на 100.

В интервала януари - февруари процентът на съперниците е бил 20 на 100. Месец по-късно е намалял до 15 на 100, през юни - е достигнал равнища от 13 на 100.

Свиване се следи и при % на колебаещите се - през февруари те са били 43 на 100.

Според формалните данни, оповестени на Интернет страницата на министерството на опазването на здравето, към 27 октомври най-малко една доза ваксина са получили 6 618 445 души. Напълно имунизирани са 6 356 674 души. Над триста хиляди са получили трета доза.

Някои региони обаче изостават във имунизационния развой, разясняват гръцките издания. Такава да вземем за пример е обстановката в Северна Гърция, където са имунизирани по-малък брой хора, което в комбиниране с разгръщане на пандемията буди терзания измежду експертите.

Агенция АНА-МПА разгласява данни, съгласно които в последната седмица позитивните проби са под един %. В интервала 18-24 октомври в страната са направени 1 393 526 лабораторни теста като при тях процентът на позитивни е 1,61 на 100. При тестванията за самодиагностика, които са 1 831 691, процентът е 0,36 на 100. Като се вземат поради всички проучвания позитивните проби са 0,7 на 100, отбелязва организацията.

С 3,8 на 100 са скочили новите случаи във възрастовата група 4-18 години. За обсъждания интервал те са били 5970 или 27 на 100 от всички случаи. 
Източник: banker.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР