Сам Райнхарт вкара с гръб към вратата по-малко от секунда

...

Гол по-малко от секунда преди края донесе победа на Флорида над Лос Анджелис в НХЛ

Сам Райнхарт вкара с тил към вратата по-малко от секунда преди да изтече времето в продължението, а Матю Ткъчък изравни в постоянните 60 минути за триумфа на Флорида Пантърс с 3:2 над Лос Анджелис Кингс. Това е девета поредна победа за тима от Флорида, които имат към този момент 56 точки и се приближиха единствено на една от водача в Атлантическата дивизия Бостън, който в последната среща за деня отстъпи с 1:2 на Лас Вегас.

Сам Бенет също вкара за Флорида, които изоставаха в резултата на първо време с 0:1, а по-късно с 1:2, само че в последна сметка изковаха успеха. Вратарят им Сергей Бобровски избави 32 изстрела към мрежата, а също по този начин асистира на Райнхарт за победния гол в продължението. За гостите от Лос Анджелис точни бяха Тревър Муур и Дрю Дъфти.

Едмънтън Ойлърс завоюва с 3:2 като посетител над Детройт, също с продължение. Дарнъл Нърс се разписа в 1:20 минута, с цел да изравни клубния връх с девета поредна победа. Въпреки мощната серия, Едмънтън е на 4-о място в Тихоокеанската дивизия с 45 точки. За последно те имат девет следващи победи през 2001-а година.

Суперзвездата на Ойлърс Конър Макдейвид изравни резултата в средата на третата част, а 2:1 направи Зак Хаймън 6 минути преди да изтече постоянното време. Но единствено три по-късно Оли Маантаа вкара и с неточност на вратаря Калвин Пикард, с цел да стане 2:2.

Сиатъл Кракен отнесе Вашингтон с 4:1 като посетител и са на 5-о място в Тихоокенаската дивизия. Джоуи Дакърд избави 25 изстрела за триумфа на гостите от Северозапада, а Тайе Картие прекъсна головата си суша с откриването на резултата в 8:50 минута. Алекс Венберг удвои още преди края на първата част, а бранителят Джъстин Шулц и Адам Ларсон също вкараха за осмата поредна победа над отбора от американската столица. А макар отличното показване през днешния ден на Алекс Овечкин, който подаде за единствения гол на Макс Пасиорети, Вашингтон търпи седмо проваляне в девет мача.

В дербито на кръга първенците от Лас Вегас победиха с 2:1 водачите на Изток Бостън Брюинс, като срещата приключи в продължението. Алекс Пиетранджело 46 секунди след началото на спомагателното време. Бостън пък търпи трета поредна загуба след края на постоянните 60 минути.

Джак Айкел също вкара за домакините, а Марк Стоун записа асистенция за победния гол. Вратарят Логан Томпсън избави 32 изстрела и се съобщи само при шута на Мат Гжелчик.

Също с продължение Тампа Бей победи с 4:3 Ню Джърси Девилс и събира 47 точки, на 4-ата позиция Атлантическата дивизия. Дяволите са с 45 и заемат 5-ото място в Столичната.

Дарън Радиш вкара победния гол 1:52 минути след началото на продължението. Защитникът получи шайбата на левия кръг пред зоната и стреля през двама. Голмайсторът на Лигата Никита Кучеров подаде за гола, което е 69-а точка за него. Люк Глендининг вкара два гола, а Брейдън Пойнт също беше прецизен за триумфа на Тампа Бей.

Сейнт Луис Блус отнесе с 5:2 Ню Йорк Рейнджърс, а тимът едвам стартира да се придвижва към първата половина на Западната конференция. Джордан Киру записа своя трети хеттрик в кариерата, а вратарят Джордан Бинингтън отрази 40 шута. Брандън Саад и Павел Бухниевич също бяха точни по един път, а отборът записва осма победа откогато Дрю Банистър стана краткотраен старши треньор.

Лидерът в Западната конференция Уинипег Джетс прекърши вкъщи Чикаго с 2:1, а Николай Елерс 1:05 минути преди края на постоянното време донесе успеха. Гостите от Чикаго бяха повели при започване на втората третина посредством Конър Мърфи, само че Гейб Вилярди изравни 3:29 минути преди края след пас на Адам Лоури. Вратарят през днешния ден беше Лоран Броса и избави 19 удара.

Bодачите в Тихоокеанската дивизия Ванкувър Кенъкс се оправиха с 4:3 след продължение против Питсбърг като посетители. Шведското крило Елиас Петерсон се разписа в средата на продължението, завършвайки композиция на Тристан Джари и Филип Хронек. Това беше негов 22-и гол през сезона и втори в мача.