Сам Кер влезе от пейката, когато Австралия се класира на четвъртфиналите на Световното първенство за жени с победа с 2-0 над Дания пред близо 76 000 фенове в Сидни в понеделник.
Съдомакините ще играят срещу Франция или Мароко в събота в Бризбейн в осминафиналите, след като свършиха сравнително лека работа с беззъбата Дания.
За да завърши добрата нощна работа на Матилдите, талисманният нападател и капитан Кер влезе с 10 минути до огромни аплодисменти за първото си действие на турнира след контузия на прасеца.
Опасната Кейтлин Форд тероризира Дания през цялото време и вкара първа глоба, след като беше нагласена от Мери Фаулър в 29-та минута.
Хейли Расо грабна секунда, за да направи мача безопасен 20 минути преди края.
Дания участваше в първия си мач с елиминации на Световното първенство от 1995 г. насам и успяха да постигнат първи гол, но Рике Мадсен просто не успя да се свърже с топката, докато се плъзгаше във вратата.
Датчаните, класирани на 13-о място в света срещу 10-то място на Австралия, можеха да поведат в четвърт часа на стадион Австралия, но Пернил Хардър стреля право във вратаря Макензи Арнолд.
Австралия беше на гърба крак рано, но поведе срещу хода на играта, когато Фаулър пусна превъзходен дълъг пас отляво, за да влезе във Форд.
Нападателят на Арсенал имаше още много работа и тя го направи брилянтно, като взе едно докосване с дясната си ръка крак, за да насочи топката към нейния път и след това стреля с ляво през краката на вратаря Лене Кристенсен.
Форд беше цялата защита на Дания с темпото и движението си отляво.
Минути по-късно тя вилнее надолу по отново крило, отсечена обратно навътре и оставена да лети с десния крак, като топката направи голямо отклонение и изсвири точно зад горния ъгъл.
През второто полувреме Форд изглеждаше навсякъде, плъзгайки се, за да спре контра- атака и спечели бурни аплодисменти от треньора на Австралия Тони Густавсон.
Точно след час треньорът на Дания Ларс Сондергаард беше видял достатъчно, извеждайки нападателите Сигне Бруун и Миле Гейл, докато те тръгваха в търсене на целта, от която се нуждаеха, за да запазят Световната си купа жива.
Защитникът Яни Томсен реши, че й е писнало от Форд и беше наказан за това, че грубо я дръпна надолу, докато тя се стреляше към датското поле.
Публиката усети, че може да дойде секунда и точно се случи, Фаулър отново играеше ключова част за настройване на Емили ван Егмонд, която накара Расо да стреля в долния ъгъл.
Но най-голямото настроение за вечерта тепърва предстоеше, тъй като австралийският хищник Челси Кер със закъснение дойде на партито на Световното първенство като резерва .
(AFP)




