Сам Банкман-Фрийд излиза като свидетел в делото срещу FTX
Сам Банкман-Фрийд възнамерява да се яви и да даде показания, оповестиха юристите му на арбитър Люис Каплан и на прокуратурата по време на телефонна конференция в сряда.
Защитата чака директните показания на Банкман-Фрийд да лишават по-голямата част от деня в четвъртък. Правителството уточни, че чака да завърши делото в четвъртък сутринта, откакто призове последния очевидец – сътрудник на ФБР.
Очаква се сътрудникът на ФБР да бъде на свидетелската пейка по-малко от час, обявиха юристите на двете страни в сряда.
Защитата съобщи, че в случай че всичко върви по проект, кръстосаният разпит на Банкман-Фрийд може да стартира в петък. Правителството означи, че кръстосаният разпит може да бъде дълъг и според от естеството на показанията на Банкман-Фрийд.
В молба, подадена във вторник вечерта, държавното управление отбелязва, че отбраната е предоставила лист с шестима очевидци. В сряда водещият юрист на отбраната Марк Коен съобщи пред Каплан, че те имат намерение да призоват трима очевидци, а след тях и своя клиент.
Преди телефонната конференция юристите на Банкман-Фрийд подадоха писма, с които желаеха показания от двама сътрудници на ФБР, откакто обявиха, че както някогашният началник на инженерния отдел Нишад Сингх, по този начин и съоснователят на FTX Гари Уанг са дали “противоречиви показания.
В началото на октомври репортерът на Blockworks Бен Страк беседва с юриста по отбрана на “бели якички ” Джак Шарман за евентуалното присъединяване на Банкман-Фрийд в процеса.
Шарман предизвести, че има “ ” за обвинения да свидетелства, като добави, че доста юристи на обвинени с бяла якичка се пробват да избегнат чуването на клиентите си.
Съдебният развой против Банкман-Фрийд стартира при започване на октомври. Бившият основен изпълнителен шеф на FTX е изправен пред седем федерални обвинявания в машинация и скрит план. Обвинението се е придвижило по-бързо от предстоящото, като означи, че чака да почине един ден по-рано от плануваното.




