Салернитана победи Специя с 1:0 в мач от италианската Серия

...

Рибери си взе сбогом, а Салернитана взе втора поредна победа у дома срещу Специя

Салернитана победи Специя с 1:0 в мач от италианската Серия А. Единственото попадение в мача бе дело на Паскуале Мадзоки при започване на второто полувреме.

Той приключи страхотна самостоятелна офанзива, като мина през бранители на гостите и с компактен шут отвън наказателното поле прати топката в десния ъгъл.

Срещата ще се запомни и с последното излизане на Франк Рибери с фланелката на Салернитана, което бе единствено, с цел да се сбогува с почитателите. Той получи голяма обич и признателност от трибуните на „ Арещи “ и отиде към скамейката със сълзи на очи, откакто се разноски по терена.

За тима на Специя неизползвана запаса остана българският национал Петко Христов, който до неотдавна лекуваше травма.

През първата част Специя бе по-активният тим и пропуски за гостите направиха Келвин Амиан и Емил Холм.

В самия завършек на мача М'Бала Нзола от Специя спря отлично топката в наказателното поле и насочи мощен удар, който мина над напречната греда.

Благодарие на трите точки Салернитата се изкачи до девето място в класирането, Специя остана на 15-а позиция.