Сакраменто спечели със 130:120 гостуването си срещу Ел Ей Лейкърс

...

Без Везенков Сакраменто срази Лейкърс за трети път през сезона

Сакраменто завоюва със 130:120 гостуването си против Ел Ей Лейкърс в мач от постоянния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА).

Александър Везенков продължава да се възвръща от травма в глезена, а съотборниците му изоставаха с 19 точки по-малко от 2 минути преди края на първата четвърт.

Те обаче приключиха интервала със серия от 10:0, а по-късно завоюваха втората част с 44:20, с цел да поведат с 15 точки на почивката. Впоследствие разликата стигна до 22 и макар някои съмнения, триумфът пристигна относително елементарно.

ДеАрън Фокс изравни персоналното си достижение от 44 точки, а Домантас Сабонис се регистрира с 22-ия си трипъл-дабъл за сезона, като завърши с 16 точки, 20 битки и 12 асистенции. Малик Монк вкара 26 точки от пейката. За Лейкърс ЛеБрон Джеймс приключи с 31 точки и 13 паса, само че в последните минути се прибра в съблекалнята със здравословен проблем.

С триумфа Сакраменто усъвършенства салдото си до 35-26, като е 7-и на Запад. Тимът има и преимущество в директните мачове с Лейкръс, като завоюва и трите, изиграни досега през сезона. ЛеБрон и компания са 10-и с 34-30 и това като цяло беше разочароващо показване за тях.

Чикаго Булс реализира доста скъп триумф при визитата си на Юта Джаз - 119:117. ДеМар ДеРоузън означи 29 точки за " биковете ", в това число и решаващия панер минута преди края. Коби Уайт наниза 7 тройки и приключи с 25 точки за Чикаго, а Никола Вучевич наниза 23 точки и хвана 12 битки. За Юта се отличи Джон Колинс с 25 точки, а 24 добави Колин Секстън.