Сакраменто победи като гост лидера в Западната конференция на НБА

...

Сакраменто победи лидера на Запад в пореден мач без Везенков

Сакраменто победи като посетител водача в Западната конференция на НБА Минесота със 124:120 точки след продължение в среща от постоянния сезон в Националната баскетболна асоциация на Съединени американски щати и Канада (НБА).

За Кингс още веднъж не игра българският национал Александър Везенков, който е контузен.

Най-резултатен за Сакраменто бе Малик Монк. Той вкара 39 точки. Домантас Сабонис записа своя следващ " дабъл-дабъл " от 21 точки и 15 битки. За домакините Джейдън МакДаниелс означи 26, а Руди Гобер добави 16 точки и 16 битки, само че и те не бяха задоволителни за триумф.

С успеха Сакраменто се завърна на победия път и заема 7-о място в класирането на Западната конференция с актив от 34 триумфа и 25 провали. Минесота остава водач с 42 победи и 18 загуби.

Междувременно Бостън съкруши Далас със 138:110 за десетата си поредна победа. Селтикс направиха огромната разлика в последната четвърт, извоювана с 36:20.

Джейсън Тейтъм (32 точки и 8 борби), Джейлън Браун (25 точки и 7 борби) и Кристапс Порзингис (24 точки и 6 борби), бяха на познатото си равнище за домакините, а Лука Дончич направи " трипъл-дабъл " с 37 точки, 12 битки и 11 асистенции за Далас, само че отборът не можа да спре водача по индикатори в НБА.

Милуоки нямаше особени проблеми при гостуването си на Чикаго Булс - 113:97. Янис Адетокунбо доминираше с 46 точки и 16 битки, а Бъкс взеха решение всичко в своя изгода още през първото полувреме. Коби Уайт вкара 22 точки за Чикаго, а Никола Вучевич се отличи със 17 за " биковете ", които заемат 9-о място в Източната конференция.