Сакраменто Кингс се завърна на победния път в НБА, след

...

Везенков с една тройка при успех над Финикс

Сакраменто Кингс се завърна на победния път в НБА, откакто победи Финикс Сънс със 120:105 в " Golden 1 Center ". Александър Везенков вкара три точки и хвана една битка, като престоя на паркета малко повече от шест минути.

" Кралете " преобладаваха през съвсем целия дуел против гостите от Аризона, като натрупаха задатък от над 20 точки при започване на третата четвърт и не разрешиха на своя противник да се върне в срещата. Така възпитаниците на Майк Браун се реваншираха за тежката загуба от Бостън Селтикс в четвъртък.

Домантас Сабонис беше над всички за триумфа на Кингс. Литовецът се регистрира с " трипъл-дабъл " - 28 точки, 11 битки и 12 асистенции. Ди`Аарън Фокс приключи с 23 точки, а Кийгън Мъри добави още 21. Харисън Барнс приключи с 19 точки, а Кевин Хъртър добави още 13.

За Сънс Кевин Дюрант вкара 28 точки, а Девин Букър добави още 24. Гостите действаха прекомерно самостоятелно през цялата среща, а в отбрана се показаха доста едва. За Финикс още веднъж не игра третата огромна звезда на тима Брадли Бийл, който лекува травма.

Сакраменто остава на четвърто място в Западната конференция със 17 победи и 10 загуби. Финикс е 10-и с баланс 14:14.
Източник: novsport.com