Сакраменто Кингс разби Бруклин Нетс като гост със 107:77 в

...

Везенков и Сакраменто размазаха Бруклин

Сакраменто Кингс разруши Бруклин Нетс като посетител със 107:77 в мач от постоянния сезон на НБА. За „ кралете “ към края на срещата се появи българинът Александър Везенков, който се регистрира с едвам три минути на паркета.

Кингс пое контрола върху срещата още през цялото време, като се наложи с 29:19 в първата четвърт. До почивката преднината на Сакраменто се усили от 10 на 25 точки, откакто тимът завоюва втората част с 36:21.

Бруклин Нетс съумя да понижи изоставането си в третата четвърт до 14 точки (64:78), откакто взе третата част с 24:13. В последната четвърт, в която в игра влезе и Сашо Везенков, Сакраменто затвърди триумфа си и с 29:13 направи резултата 107:77.

Най-резултатен за „ кралете “ още веднъж бе Де‘Аарън Фокс, който се регистрира с 20 точки, 5 битки и 3 асистенции. За Бруклин пък Кам Томас реелизира 21 точки, 4 битки и 1 асистенция.