Сакраменто Кингс победи Финикс Сънс със 114:106 като гост, а

...

Александър Везенков продължава да пише история в НБА

Сакраменто Кингс победи Финикс Сънс със 114:106 като посетител, а Александър Везенков продължава да написа история в НБА. Българинът осъществя 14 точки. Освен, че записа персонален връх, той се трансформира и в бългринът с най-вече точки в един мач от Лигата. До в този момент вържовото достижение държеше Георгжи Глушков с 13. По подигравка на ориста Саша усъвършенства достижението на именития център против тима, чийто екип носеше Глушков в НБА - Финикс.

Освен това Везенков хвана 3 битки, даде 2 асистенции и открадна 3 топки. за малко повече от 20 минути на паркета.

Гостите от Сакраменто изоставаха с 9 точки на полувремето, само че завоюваха безапелационно след страхотна игра след почивката. За домакините трайно контузен е звездата Брадли Бийл. И Кевин Дюрант не игра в мача.

Най-резултатен за спечелилите и от всички в мача е звездата Де " Аарън Фокс с 34 точки. Девин Букър осъществя 28 за домакините

Сакраменто е с баланс 12-8, Финикс 12-10. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg