Сакраменто Кингс отстъпи на Ню Орлиънс Пеликанс със 123:135 у

...

Сакраменто загуби шансове за място в шестицата след поражение от Ню Орлиънс

Сакраменто Кингс отстъпи на Ню Орлиънс Пеликанс със 123:135 вкъщи в поредна среща от постоянния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА). Българският национал Александър Везенков получи близо 11 минути игрово време на паркета от старши треньора Майк Браун, като в него записа 5 точки и 2 битки, като осъществя една от четирите си стрелби от тройката.

Над всички за „ кралете “ бе Де‘Арън Фокс със своите 33 точки. Той прибави 5 битки и 8 асистенции към статистиката си. 22 и 19 пункта надлежно записаха Харисън Барнс и Кийгън Мъри, а Домантас Сабонис се регистрира с дабъл-дабъл – 18 точки и 10 битки. С 13 приключи Девион Мичъл.

За „ пеликаните “ Зайън Уилямсън и Си Джей Маккалъм означиха по 31 точки за успеха. Силен мач изигра и Трей Мърфи III, който осъществя 27, в това число 6/12 зад арката. Хосе Алварадо и Дайсън Даниелс прибавиха надлежно по 14 и 10, а с дабъл-дабъл завърши Йонас Валанчунас – 13 точки и 10 битки.

Четвъртата загуба в последните пет мача постави завършек на възможностите на Сакраменто да избегне плей-ин шампионата, в който вземат участие тимовете, приключили постоянната акция сред 7-о и 10-о. Към момента, два мача преди края на постоянния сезон, в Западната конференция това са отборите на Кингс, Финикс Сънс, Голдън Стейт Уориърс и Ел Ей Лейкърс, който е десети. Пеликанс са на шестата позиция с баланс 48-32, на един мач пред шестия Финикс. В идващите си срещи Ню Орлиънс гостува на Голдън Стейт, до момента в който за Сакраменто следва домакинство на Финикс.