Сакраменто Кингс отстъпи на Хюстън Рокетс със 104:112 у дома

...

Хюстън повали Сакраменто след силно второ полувреме

Сакраменто Кингс отстъпи на Хюстън Рокетс със 104:112 вкъщи в поредна среща от постоянния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА). За калифорнийци още веднъж не игра Александър Везенков, който е отвън строя с контузия в глезена.

Тексасци стигнаха до успеха след мощно второ полувреме, като завоюваха третата четвърт с 32:14. Фред Ванфлийт бе най-резултатен за „ ракетите “ със своите 22 точки. Той добави и 9 асистенции към статистиката си. 19 добави Джейлън Грийн, а 14 и 13 пункта вкараха надлежно Алперен Шенгюн и Еймен Томпсън. Шенгюн обаче напусна паркета в края на мача, като към момента не е още ясно какво е положението му, само че 21-годишният турчин бе изнесен на носилка с проблем в коляното и глезена. По 10 точки прибавиха Дилън Брукс, Джабари Смит-младши и Кам Уитмор.

За „ кралете “ Домантас Сабонис приключи с 25 точки, 15 битки и 8 асистенции, само че и 9 неточности. Малик Монк се регистрира с 20 от пейката, а Де‘Арън Фокс завърши с 18, само че нямаше ден в стрелбата – едвам 7/21 от полето. С 13 пункта способства Кийгън Мъри, само че това не оказа помощ на Кингс да избегнат загубата пред лична аудитория.

Сакраменто е под чертата за непосредствено присъединяване в плейофите на Западната конференция с баланс 36-27, до момента в който Хюстън е 11-и с 29 победи и 35 провали. В идващите си мачове Рокетс гостуват на Сан Антонио Спърс в тексаско дерби, до момента в който Кингс са домакини на Милуоки Бъкс.