Сакраменто Кингс надви действащия шампион Денвър Нъгетс със 102:98 като

...

Без Везенков Сакраменто навакса 16 точки изоставане за обрат срещу шампиона

Сакраменто Кингс надделя настоящия първенец Денвър Нъгетс със 102:98 като посетител в поредна среща от постоянния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА). „ Кралете “ още веднъж бяха без Александър Везенков, който лекува контузия на глезена.

Те обаче съумяха да извърнат „ буците “ в личната им зала, откакто изоставаха с 16 точки през второто полувреме. Над всички за спечелилите бе Де‘Арън Фокс със своите 30 пункта – гардът остана покрай трипъл-дабъл, добавяйки 8 битки и 8 асистенции. Фокс вкара 10 безответни точки в последните малко повече от две минути игрово време. Домантас Сабонис се регистрира с дабъл-дабъл – 20 точки и 13 битки, като добави и 7 асистенции. С 20 пункта приключи и Харисън Барнс.

За домакините Арън Гордън изигра мощен мач, приключвайки с 25 точки и 15 овладени топки. 19 добави Майкъл Портър-младши. Никола Йокич, повторен притежател на наградата за Най-полезен състезател в Лигата, нямаше добър ден в офиса, като приключи с 15 точки, 5 битки и 8 асистенции, само че едвам 6/17 при стрелбата от полето и 0/6 от тройката. 12 пункта добави Реджи Джаксън.

Денвър е четвърти на Запад с баланс 36-19 след третата си поредна загуба, до момента в който Сакраменто продължава да е отвън шестицата с 31 победи и 23 загуби. В идващите си мачове след паузата за „ Мача на звездите “ Кингс са домакини на Сан Антонио Спърс, до момента в който Нъгетс посрещат Вашингтон Уизардс.