Сакраменто Кингс допусна домакинска загуба с 91:98 от Ню Йорк

...

Сакраменто без Везенков загуби от Ню Йорк Никс

Сакраменто Кингс позволи домакинска загуба с 91:98 от Ню Йорк Никс в мач от следващия кръг на Националната баскетболна асоциация на Съединени американски щати и Канада.

За " кралете " не игра българският национал Александър Везенков, който към момента не е изцяло възобновен травмата си в глезена.

Сакраменто бе в ролята на изоставащ в по-голямата част от мача, само че при започване на последната четвърт домакините дръпнаха с четири точки. Те обаче разрешиха на Ню Йорк да направи серия от 9:0, а кошмарната им пукотевица от игра в заключителните 12 минути ги обрече на проваляне. В последния интервал баскетболистите на треньора Майк Браун осъществиха едвам шест от общо 26 стрелби, добавя Българска телеграфна агенция.

За спечелилите от Никс над всички бе Джейлън Брънсън с 42 точки. Още 15 прибави Донте ДиВинченцо.

За Сакраменто Домантас Сабонис направи " дабъл-дабъл " от 21 точки и 14 битки. С 20 точки, само че от цели 19 стрелби завърши Де`Аарън Фокс.
Източник: petel.bg