Сакаряспор със Здравко Димитров окончателно се прости с надеждите си

...

Клубът на Здравко Димитров се прости с надеждите си за директна промоция в турския елит

Сакаряспор със Здравко Димитров дефинитивно се елементарни с очакванията си за директна промоция в елита на Турция. Отборът на българина приключи 1:1 вкъщи против Болуспор в мач от 34-ия кръг на локалната Първа лига.

Сакаряспор е 5-ти в класирането и в случай че финишира постоянния сезон в топ 7, ще взе участие в плейофите за последното свободно място в елита.

Българинът стартира като титуляр за своя тим. В 40-ата минута гостите поведоха посредством Дейви Брегу. Сакаряспор изравни три минути преди края с гол на Мехмет Акюз.

Начело в класирането е Самсунспор с 69 точки, пред Ризеспор с 63. Пред Сакарияспор са още Пендикспор и Еюпспор, които имат по 58 точки в актива си.