Съи Се защити титлата си от Олимпиадата в Токио през

...
Съи Се защити титлата си от Олимпиадата в Токио през
Коментари Харесай

Ново олимпийско злато за Съи Се

Съи Се отбрани купата си от Олимпиадата в Токио през 2021 година, откакто тримуфира в дисциплината скокове във вода от триметров трамплин за мъже. Втори приключи неговият съотечественик Цзунюан Ван и с това Китай завоюва двойна победа. За Се това е четвърто злато от Олимпийски игри, до момента в който неговият съотечественик Ван е с две трофеи и две втори места.

По-рано на шампионата в Париж, Ван завоюва първото място в синхронните скокове от триметров трамплин дружно с Даои Лун.

Ван в действителност водеше през по-голямата част от финала в дисциплината, само че в петия скок китаецът получи единствено 70.20 точки. Се получи 88.80 точки и излезе на първото място, което отбрани в последния скок с 4.5 салта за 102.60. Крайният резултат на Се е 543.60 точки, а Ван изостана с 13.40.

Се приключи кариерата си след надпреварите в Токио, само че по-късно промени решението си и още веднъж е олимпийски първенец.

Бронзовото отличие бе извоювано от Осмар Олвера (Мексико), който записа резултат от 500.40 точки. Британецът Джак Лафър, който бе трети в Токио 2021, приключи на седмо място.

скокове във вода от триметров трамплин, мъже:

1. Съи Се (Китай) - 543.60 точки

2. Цзунюан Ван (Китай) - 530.20

3. Осмар Олвера (Мексико) - 500.40
 Китайка не остави шансове на конкуренцията в категория до 59 кг във повдигането на тежести
Китайка не остави шансове на конкуренцията в категория до 59 кг във повдигането на тежести

Постави и три олимпийски рекорда
Източник: topsport.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР