Георги Кандев: Съвестта ми е чиста и спя спокойно
Съгласих се да поема поста на основен секретар с ясното схващане, че ще е мъчно. Че доверието на жителите в Министерство на вътрешните работи е ниско. Когато си служител на реда цялостен живот, като мен, това е доста повече от мъчителна констатация. Това написа в обществената мрежа Фейсбук и.д. основен секретар на Министерство на вътрешните работи.
ФОКУС напомня, че разгласи, че прокуратурата е почнала инспекции на премиера, министри и основния секретар на Министерство на вътрешните работи.
Ето какво още сподели Кандев:
През последните два месеца аз и екипът ми направихме всичко по силите си, с цел да защитим най-важното – правото на свободен глас и провеждането на почтени избори.
Лично обиколих всичките 28 регионални дирекции на Министерство на вътрешните работи. Говорих с служителите на реда на терен. Опитах се да счупя страха. Да отстрани това разбиране, че в случай че си свършиш работата съзнателно и по закон, можеш да сбъркаш, тъй като това няма да се хареса на някого.
Да, разпитваха ме. Да, ревизират ме. Но това не ме плаши. Защото оценката за работата ни не се написа от търговците на бюлетини. Тя се написа от хората. От вас.
Съвестта ми е чиста. Спя умерено. Защото знам, че дейностите ми бяха и не престават да бъдат само в полза на всички български жители.
Зад всяка сполучлива акция през последните месеци стоеше проект. Ясен и съответен. Да преборим тези, които крадат бъдещето ни.
Сега е моментът, в който всичко зависи от нас. Излезте и гласувайте. Масово. Свободно. Без боязън.
Вашият глас е по-силен от всеки служител на реда в униформа. По-страшен за крадците на гласове от всяка акция. По-тежък от всеки квалифициран плик с пари и тетрадки с вересии.
Изборът е ваш.
ФОКУС напомня, че разгласи, че прокуратурата е почнала инспекции на премиера, министри и основния секретар на Министерство на вътрешните работи.
Ето какво още сподели Кандев:
През последните два месеца аз и екипът ми направихме всичко по силите си, с цел да защитим най-важното – правото на свободен глас и провеждането на почтени избори.
Лично обиколих всичките 28 регионални дирекции на Министерство на вътрешните работи. Говорих с служителите на реда на терен. Опитах се да счупя страха. Да отстрани това разбиране, че в случай че си свършиш работата съзнателно и по закон, можеш да сбъркаш, тъй като това няма да се хареса на някого.
Да, разпитваха ме. Да, ревизират ме. Но това не ме плаши. Защото оценката за работата ни не се написа от търговците на бюлетини. Тя се написа от хората. От вас.
Съвестта ми е чиста. Спя умерено. Защото знам, че дейностите ми бяха и не престават да бъдат само в полза на всички български жители.
Зад всяка сполучлива акция през последните месеци стоеше проект. Ясен и съответен. Да преборим тези, които крадат бъдещето ни.
Сега е моментът, в който всичко зависи от нас. Излезте и гласувайте. Масово. Свободно. Без боязън.
Вашият глас е по-силен от всеки служител на реда в униформа. По-страшен за крадците на гласове от всяка акция. По-тежък от всеки квалифициран плик с пари и тетрадки с вересии.
Изборът е ваш.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




