Как британска двойка предизвика глобално движение за детство без смартфони
Съфолк, Англия – За родителите Дейзи Гринуел и Джо Риори свободата значи да гледат нагоре към света към себе си, вместо към телефоните си, и те са решени да предадат това възприятие за недигитална независимост на децата си.
Дъщеря им стартира да желае смарт телефон, когато беше единствено на осем години, тъй като съучениците й ги получаваха. Натискът да има телефон на толкоз млада възраст изненада Гринуел и я подтикна да огледа по-отблизо наклонността.
Тя откри от ден на ден проучвания, които допускат, че интензивното потребление на смарт телефони може да повлияе негативно на психологичното здраве на младежите.
Колкото повече четеше, толкоз по-загрижена ставаше, тъй че Гринуел реши да предприеме дейности. Тя разгласява въпрос в Instagram: Какво ще стане, в случай че можем да променим нормата? Какво ще стане, в случай че родителите се обединят, с цел да основат „ детство без смарт телефони? “
Отговорът беше неотложен.
„ Тази обява стана вирусна “, сподели тя пред CBS News. „ Хиляди родители се при...
Прочетете целия текст »




