Техеран: Вашингтон загуби войната и не постигна нито една от целите си
Съединените щати не съумяха да реализират нито една от задачите си и претърпяха проваляне вследствие на офанзивата си против Иран, съобщи Мохамад Акраминия, представител на армията на Ислямската република.
„ Ако желаеме да създадем оценка, би трябвало да отбележим, че врагът не съумя да реализира нито една от авансово избраните си цели и претърпя проваляне в тази война “, сподели той в изявление за осведомителната организация IRNA.
Акраминия добави, че дейностите на Съединени американски щати в района единствено „ ускориха единството и сплотеността в Иран “.
Съединените щати и Израел започнаха война против Иран на 28 февруари.
На 7 април президентът на Съединени американски щати Доналд Тръмп разгласи двуседмично взаимно преустановяване на огъня с Ислямската република.
На 11 април Техеран и Вашингтон организираха диалози в Исламабад, само че двете страни не съумяха да реализират съглашение за дълготрайно споразумяване на спора заради редица разлики.
На 21 април президентът на Съединени американски щати разгласи желанието си да удължи прекратяването на огъня с Иран. Според иранската държавна телевизия Техеран не има намерение да признае едностранното удължение на прекратяването на огъня от Вашингтон и ще работи в сходство със личните си ползи.




