Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет (ВСС) избра Руси Алексиев

...
Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет (ВСС) избра Руси Алексиев
Коментари Харесай

Руси Алексиев е новият председател на СГС

Съдийската гилдия на Висшия правосъден съвет (ВСС) избра Руси Алексиев за ръководител на Софийския градски съд (СГС) на днешното си съвещание. „ За “ гласоподаваха - девет от членовете на съдийската гилдия, а „ срещу “ - двама.

Изслушването на Алексиев продължи към четири часа.

" Кандидатирането ми за ръководител на Софийския градски съд (СГС) е стимулирано най-много от това, че имам желанието и силата да продължа започнатото и да доразвия положителните практики, които бяха наложени в съда ", заяви арбитър Руси Алексиев, представен от Българска телеграфна агенция.

Той е заместник-председател на Софийски градски съд, началник на “Наказателно поделение ”, става ясно от информация на интернет страницата на съда.

Завършил е Юридическия факултет на Софийския университет през 1998 г. Бил е съдебен кандидат в СГС в интервала 1999 година – 2000 година след което, встъпва в служба „ младши прокурор “ в Софийска районна прокуратура (СРП). През 2003 година е преназначен на служба „ прокурор “ в СРП, а от 11.08.2006 година е началник на най-големия отдел в СРП – „ Икономически закононарушения “. През 2008 година встъпва в служба „ заместител – областен прокурор “, която извършва до 11.07.2013 година Същевременно, в края на този интервал е и и. ф. областен прокурор.

Съгласно решение на Висш съдебен съвет от 24 юли 2014 година е преназначен на служба „ арбитър “ в Софийски градски съд – НО, в която встъпва на 07 юли 2015 година. Притежава сан „ арбитър във Върховен касационен съд и Върховен административен съд “. В рамките на професионалното си развиване арбитър Алексиев е взел участие в голям брой национални и интернационалните образования и семинари, извършени в Съединени американски щати, Гърция, Белгия, Естония, Испания и други

В началото на днешното съвещание беше обявено, че другият претендент за ръководител на СГС Алексей Трифонов се е отказал от присъединяване в процедурата по желание на ръководител.

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР