Председателят на КС Панова: Съдията не трябва механично да прилага текстовете на закона, а трябва да бъде тълкувател
Съдията не би трябвало да е просто уста на закона, механично прилагащ текстовете му. Трябва да бъде интерпретатор, за което да носи своята отговорност. Това допуска да има дарба да изслушва и схващане за чисто човешките последици от решенията му. Изисква се и примирение при практикуване на пълномощията му. Добрият правист не е този, който има отговор на всеки въпрос, а този, който умее да задава верните въпроси, сподели ръководителят на Конституционния съд (КС) Павлина Панова.
Източник: novini.bg
КОМЕНТАРИ




