Съдия от съда по несъстоятелността на САЩ е готов да

...
Съдия от съда по несъстоятелността на САЩ е готов да
Коментари Харесай

Съдия да обясни защо одобрява плана за уреждане на Purdue Pharma, който изисква $7 милиарда от Sacklers

Съдия от съда по несъстоятелността на Съединени американски щати е подготвен да даде претекстовете си във вторник за одобряването на проекта на производителя на OxyContin Purdue Pharma за споразумяване на хиляди правосъдни каузи за цената на опиоидите.

Сделката изисква членовете на семейство Sackler, които имат компанията, да платят до 7 милиарда $ с течение на времето.

Съдия Шон Лейн сподели предходната седмица, че ще одобри проекта, който се подрежда измежду най-големите опиоидни съглашения в миналото и ще направи нещо, което други огромни не вършат: заплащат на някои жертви на рецесията.

Парите ще отидат при държавните управления и някои лица

Членовете на семейство Саклър се съгласиха да платят до 7 милиарда $ за 15 години, осигурявайки по-голямата част от парите, включени в съглашението.

Средствата, разпределени на щатски, локални и индиански поданици, би трябвало да се употребяват най-много за справяне с рецесията с опиоидите, какъвто беше казусът с други съглашения за опиати.

Около 850 милиона $...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР