Съдебно жури в САЩ нареди на логистична компания да плати

...
Съдебно жури в САЩ нареди на логистична компания да плати
Коментари Харесай

Платете 207 крори ₹: Съдът иска от компанията да компенсира служителка, след като тя загуби новороденото си бебе поради стриктни правила за забрана на WFH

Съдебно жури в Съединени американски щати подреди на логистична компания да заплати 22 милиона $ (почти 207 крори) обезщетение по дело, включващо гибелта на новородено бебе. Случаят беше докладван от Local 12 WKRC-TV.

Случаят датира от февруари 2021 година, когато бременна служителка на Total Quality Logistics (TQL) беше оповестена от лекарите си за високорискова. Наредиха й да почива у дома и да работи отдалечено. Първоначално обаче TQL отхвърли молбата й да работи от у дома.

Одобрението в последна сметка пристигна, откакто се намеси трета страна. Но когато получи утвърждението, беше прекомерно късно.

Прочетете също | На фона на дефицита на пропан-бутан в Индия вицепрезидентът на Wells Fargo предлага работа от у дома

Служителката е получила затруднения, била е приета в болница и е родила бебе Магнолия единствено на 20 седмици и шест дни. Бебето умря няколко часа след раждането.

Журито на окръг Хамилтън откри, че отводът на TQL да се съобрази с медицинските потребности на служителя е дов...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР