Съдебно жури в Калифорния постанови, че Илон Мъск е подвел

...
Съдебно жури в Калифорния постанови, че Илон Мъск е подвел
Коментари Харесай

Решение на съда: Мъск е подвел инвеститорите в Twitter преди придобиването на социалната мрежа за $44 млрд.

Съдебно жури в Калифорния постанови, че Илон Мъск е подвел акционерите на Twitter по време на подготовката за придобиването на компанията за обществени мрежи против 44 милиарда $, съобщи.

Общите вреди могат да доближат до 2,6 милиарда $, обявиха юристите на ищците.

Колективният иск, Пампена против Мъск, в началото е заведен през октомври 2022 година, откакто Мъск приключи покупката си на Twitter за 54,20 $ на акция. По-късно той преименува компанията на X, преди да я слее с компанията си за изкуствен интелект xAI, а по-късно и с аерокосмическата компания SpaceX.
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР