Съдът задържа под стража гражданин на Полша, подпомагал чужденци да

...
Съдът задържа под стража гражданин на Полша, подпомагал чужденци да
Коментари Харесай

Задържаха поляк за незаконно транспортиране на 12 мигранти

Съдът задържа под стража жител на Полша, подпомагал чужденци да преминат нелегално през граничната ограда. За това оповестяват от пресцентъра на прокуратурата. 

Я.М. е притеглен към наказателна отговорност за това, че на 14.10.2023 година нелегално е подкрепил 12 души, представящи се за жители на Сирия, да преминат през страната в нарушаване на закона. За задачата той им обезпечил превоз с лек автомобил „ Дачия “.

Камионът е спрян за инспекция след Ихтиман в посока София

По случая е формирано досъдебно произвеждане за престъплени. Автомобилът, ръководен от Я.М., е конфискуван като материално доказателство по досъдебното произвеждане, а обвиненият е бил арестуван за 72 часа с разпореждане на прокурор.

Състав на Софийски областен съд наложи на Я.М. най-тежката мярка за неотклонение „ задържане под стража “. Мярката за неотклонение предстои на обжалване пред Софийски градски съд.

Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР