Германците оглозгаха супермаркетите на фона на горещините
Събота следобяд е, часът в Германия е малко след 14:00, а термометрите коват безмилостните 40 градуса. Пейзажът в огромните хранителни вериги в страната обаче не припомня на елементарен парещ уикенд, а на първите седмици на Ковид пандемията, споделя Флагман.бг, показвайки фотография на празните супермаркети.
Рафтовете за охладени артикули – сирена, млечни артикули, тесто и подготвени храни – са брутално ометени до шушка.
По принцип в Германия неделя е почивен ден по закон и магазините не работят – нещо, с което локалните са привикнали от десетилетия. Понеделник си е напълно елементарен, работен и работен ден, само че все пак мащабите на извършването на покупки през днешния ден са отвън всевъзможен надзор.
Германците безусловно са окупирали супермаркетите от сутринта, с цел да се запасят с хранителни запаси за идващите 24-48 часа. Целта на всеобщото презапасяване е единствено една: цялостно барикадиране по домовете с пуснати щори, с цел да не се постанова никой да си демонстрира носа на открито в адската горещина през уикенда.
Паниката е съществено подклаждана от новините и трагичната обстановка с сериозните температурни върхове в прилежаща Франция и Западна Европа. Германците, известни със своята прозорливост, явно са решили, че следва невъобразим климатичен колапс, и са реагирали първосигнално – тъкмо както с тоалетната хартия и олиото по време на локдауните.
Докато едни се крият по жилищата си с претъпкани хладилници, тези, които нямат климатици, потърсиха различно избавление. Бреговете на река Рейн безусловно са окупирани. Хиляди германци са опънали хавлиите си непосредствено по тревните и пясъчните линии към реката в опит да заловен малко хладина от водата.
Във вътрешността на градовете обаче асфалтът се топи, по улиците няма никой, а магазините наподобяват по този начин, като че ли през тях е минало торнадо.
Рафтовете за охладени артикули – сирена, млечни артикули, тесто и подготвени храни – са брутално ометени до шушка.
По принцип в Германия неделя е почивен ден по закон и магазините не работят – нещо, с което локалните са привикнали от десетилетия. Понеделник си е напълно елементарен, работен и работен ден, само че все пак мащабите на извършването на покупки през днешния ден са отвън всевъзможен надзор.
Германците безусловно са окупирали супермаркетите от сутринта, с цел да се запасят с хранителни запаси за идващите 24-48 часа. Целта на всеобщото презапасяване е единствено една: цялостно барикадиране по домовете с пуснати щори, с цел да не се постанова никой да си демонстрира носа на открито в адската горещина през уикенда.
Паниката е съществено подклаждана от новините и трагичната обстановка с сериозните температурни върхове в прилежаща Франция и Западна Европа. Германците, известни със своята прозорливост, явно са решили, че следва невъобразим климатичен колапс, и са реагирали първосигнално – тъкмо както с тоалетната хартия и олиото по време на локдауните.
Докато едни се крият по жилищата си с претъпкани хладилници, тези, които нямат климатици, потърсиха различно избавление. Бреговете на река Рейн безусловно са окупирани. Хиляди германци са опънали хавлиите си непосредствено по тревните и пясъчните линии към реката в опит да заловен малко хладина от водата.
Във вътрешността на градовете обаче асфалтът се топи, по улиците няма никой, а магазините наподобяват по този начин, като че ли през тях е минало торнадо.
Източник: lupa.bg
КОМЕНТАРИ




