С втория си гол в мача 1:28 минути преди края

...

Пастърнак донесе драматичен триумф на Бостън над Калъмбъс

С втория си гол в мача 1:28 минути преди края на третата част Давид Пастърнак донесе успеха на Бостън Брюинс с 4:3 над Кълъмбъс Блу Джакетс в петия мач от полуфиналната серия в Източната конференция на Националната хокейна лига.

С триумфа "мечоците " поведоха с 3:2 победи в серията и се нуждаят от една победа в идващите два мача, с цел да се класират за край в конференцията, където към този момент ги чака Каролина Хърикейнс. След отегчителен първи перидо Бостън откри посредством Дейвид Крейчи по-малко от две минути след началото на втората част.

Never give up on the puck.@bmarch63 | #NHLBruins pic.twitter.com/62pdBL6Tj1
— Boston Bruins (@NHLBruins) May 5, 2019
Домакините повишиха на 2:0 посредством Брад Марша в шестата минута на третата третина, а заключителните 10 минути на дуела се трансфораха в същинска въртележка. Първо Сет Джоунс понижи на 1:2 с третия си гол в плейофите, само че единствено секунди по-късно Пастърнак възвърне преднината на Бостън от два гола. Само 39 секунди по-късно обаче Кълъмбъс отговори с нов гол, дело на Райън Дзингел. Дийн Кукан изравни за 3:3 6:02 минути преди края и срещата вървеше към продължение, когато Пастърнак с втория си гол оформи крайното 4:3 в интерес на Бостън.

Гостите от Кълъмбъс можеха да изравнят в последната минута на мача, само че Туука Раск направи извънредно избавяне след удар на Мат Дюшен. Финландецът отрази 33 шайби към мрежата си, а Сергей Бобровски избави 32 удара към вратата на "сините якета ". Шестият мач от серията е в нощта на понеделник против вторник в Кълъмбъс.

На Запад Сан Хосе Шаркс също поведе с 3:2 победи в серията с Колорадо Аваланш след домакинска победа с 2:1 в мач номер 5. Тайсън Йост изведе Колорадо напред в резултата в 18-ата минута на втория интервал, само че 20 секунди преди почивката Томаш Хертл изравни за 1:1.

"After every game, [Pavelski] calls us, 'Boys, just keep going.' It was amazing to see him. We just play for him too, we want him back on the ice. " #PlayoffMode pic.twitter.com/AqbSU7uTEi
— x - San Jose Sharks (@SanJoseSharks) May 5, 2019
Отново чешкият нападател се трансформира в воин за почитателите на "акулите " в седмата минута на третата част, когато с втория си гол в мача донесе успеха на Сан Хосе. Мартин Джоунс направи 21 спасявания на вратата на домакините, а сътрудник му Филип Грубауер отрази 37 шайби към мрежата си. Шестият мач от серията е в нощта на понеделник против вторник в Денвър.