Наградиха синът на Рамзан Кадиров след побой над затворник
С високо отличие – медал “Герой на Чечения ” беше награден синът Рамзан Кадиров. 15-годишният Адам Кадиров получи ордена, след побой неотдавна над пандизчия, съобщи ДПА, като се базира на формален съветски източник.
Депутатът в Държавната дума на Русия и братовчед на Кадиров Адам Делимханов съобщи, че младежът е посочил лидерски качества още в ранна възраст, научил е Корана наизуст, спечелил е няколко шампионата по бойни изкуства и се е потвърдил като “истински войник ” на стрелково обучение на въоръжените сили.
Побой над пандизчия, сниман на видео
Синът на чеченския водач Рамзан Кадиров Адам си завоюва съмнителна популярност поради видеоклип, публикуван наскоро от татко му. Във видеото се вижда по какъв начин той бие и рита безсилен мъж. Жертвата била арестувана във Волгоград поради обществено изгаряне на Корана, а по-късно пандизчията бил трансфериран в популации най-вече с мюсюлмани район на Чечения.
Видеоклипът провокира диспути и рецензии в цяла Русия, че Кадиров се слага над закона.
Тогава съветските управляващи отхвърлиха настояванията за започване на наказателно произвеждане. Изтъкнаха аргумента, че Адам Кадиров е едвам на 15 години и затова към момента не е пълновръстен, с цел да носи отговорност за осъществено закононарушение. Няколко дни след абсурда президентът Владимир Путин одобри Рамзан Кадиров.




