Ученици от Варна заснеха реални интервюта и влязоха в ролята на водещи и оператори
С вдъхновяващи ролеви игри, в които младежи снимаха действителни изявленията, влязоха в ролята на водещи и оператори и видяха себе си през обектива на камерата, завърши три-модулното образование: Повишаване на медийната просветеност на младежите от Варна по план " Аз и цифровата действителност “. В образованието се включиха интензивно 24 ученика от СУ " Гео Милев “ във Варна. Те получиха документи Youthpass за добитите познания и пълномощия от уредниците на образованието, Сдружение " Моят град “.
Участниците научиха персонално от ръководителя на РТВЦ-Варна към Българска национална телевизия, по какъв начин се основават новините в медиите, по какъв начин да разпознават подправените вести и по какъв начин да се оправят с натиска на погрешната и подвеждаща информация.
Убедиха се, че не е елементарно да представиш една вест независимо, показвайки всички гледни точки.
Младежите имаха опцията да проведат огромна част от образованието си в работните пространства и студиото на малкия екран, като се срещнаха от близо с работата на операторите и техническите лица. С тяхна помощ влязоха в ролята на водещи на излъчвания, четоха от аутокю и правеха изявленията на свои връстници.
Целта на извършеното образование е повишение на медийната просветеност на младежите, които са изложени на всекидневен контакт с информация и медийно наличие. За всички младежи, които също желаят да научат повече по тематиката, в границите на плана са създадени безвъзмездни интерактивни уроци, които могат да се споделят свободно в YouTube, както и в страницата на плана в обществената мрежа Фейсбук.
Източник: varna24.bg
КОМЕНТАРИ




